1. PODATEK HOLENDERSKI - koszt całkowity 300 zł - nie pobieramy prowizji 

  

Termin składania: 5 lat wstecz  

 
Wymagane dokumenty:

  • Jaaropgave (holenderska karta podatkowa)
  • Dowód osobisty
  • Konto bankowe
  • zaświadczenie o dochodach w Polsce - dotyczy osób które nie są zameldowane w Holandii oraz nie mają w Polsce dochodu lub dochód ten jest bardzo mały ( maksymalnie 10% całkowitego dochodu rocznego ). By uzyskać takie zaświadczenie należy złożyć w polskim urzędzie skarbowym PIT 36 + ZG  - nasze biuro również pomoże Ci złożyć taki Pit.

Częste pytanie:
Pytanie: Czy należy się rozliczyć w Polsce z dochodów holenderskich ?
Odpowiedź: TAK! Jeżeli jesteś zameldowany w Polsce lub twoje cele życiowe są w Polsce należy złożyć takie zeznanie podatkowe PIT 36 + ZG. Jest to również warunek konieczny by uzyskać zaświadczenie o dochodach z Polski potrzebne w większości przypadków do rozliczenia się w Holandii.

2. ROZŁĄKOWE W HOLANDII lub ULGA NA DZIECKO - całkowity koszt  300 zł
Osoba pracująca w Holandii może się starać o tzw. "Rozłąkowe" - jest to dodatek na współmałżonka/partnera fiskalnego - za okres do 5 lat wstecz !!!
Warunek to wysoki zarobek w Holandii (ok 9000 euro i wzwyż) a dochody Partnera mieszkającego w Polsce najlepiej 0 lub minimalne.
Można otrzymać nawet 2074 Euro dodatkowo, ale kwota ta zależna jest od wielkości dochodu oraz innych współczynników. Przy opcji ULGA NA DZIECKO warunek to wiek dziecka nie może przekraczać 12 lat. ( jeżeli chcesz poznać dokładną wysokość skontaktuj się nami, wyliczymy zwrot )

3. ZORGTOESLAG - dodatek zdrowotny - koszt 250 zł.
Jest to dopłata do holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego w kwocie 99 euro miesięcznie ( 192 euro miesięcznie w przypadku małżeństw ). Wysokość zasiłku jest uzależniona od wysokości zarobku.
Wnioski o dodatek za poprzedni rok podatkowy można składać do 1 września aktualnego roku, wnioski za bieżący rok podatkowy wypłacane zaliczkowo miesięcznie można składać w każdej chwili, nawet jeżeli nie zrobisz tego teraz masz czas do 1 września następnego roku. Nie można już składać wniosków za rok 2020 i wcześniejszych.

4. KINDERBIJSLAG - ZASIŁEK RODZINNY  całkowity koszt - 400 zł
Wysokość rodzinnego wypłacana jest kwartalnie
Dzieci do lat 5  :  221 Euro
od 6 do 11 lat :  269 Euro
od 12 do 17 lat: 316 Euro

Żeby otrzymać zasiłek, nie jest wymagane zamieszkanie/stały adres w Holandii.
Można starać się o nadpłatę zasiłku za okres 1 roku wstecz od daty złożenia wniosku.

5. KINDGEBOUDENBUDGET (dodatek do rodzinnego) - koszt 250 zł.
Można otrzymywać nawet 250 euro miesięczni. Dokładna wysokość uzależniona jest od dochodu oraz ilości dzieci. Kinderbondenbudget wypłacany jest automatycznie przez Belastingdienst, po tym jak otrzyma informacje z SVB iż został przyznany zasiłek holenderski KINDERBIJSLAG, w przypadku braku wypłaty dodatku, można wnioskować osobiście o dodatek .
Wniosek o dodatek za poprzedni rok podatkowy można składać do 1 września aktualnego roku, wnioski za bieżący rok podatkowy wypłacane zaliczkowo miesięcznie można składać w każdej chwili, nawet jeżeli nie zrobisz tego teraz masz czas do 1 września następnego roku. Nie można już składać wniosków za rok 2020 i wcześniejszych.

Projekt i wykonanie