1. PODATEK HOLENDERSKI - koszt całkowity 300 zł - nie pobieramy prowizji 

  

Termin składania: 5 lat wstecz  

 
Wymagane dokumenty:

  • Jaaropgave (holenderska karta podatkowa)
  • Dowód osobisty
  • Konto bankowe
  • zaświadczenie o dochodach w Polsce - dotyczy osób które nie są zameldowane w Holandii oraz nie mają w Polsce dochodu lub dochód ten jest bardzo mały ( maksymalnie 10% całkowitego dochodu rocznego ). By uzyskać takie zaświadczenie należy złożyć w polskim urzędzie skarbowym PIT 36 + ZG  - nasze biuro również pomoże Ci złożyć taki Pit.

Częste pytanie:
Pytanie: Czy należy się rozliczyć w Polsce z dochodów holenderskich ?
Odpowiedź: TAK! Jeżeli jesteś zameldowany w Polsce lub twoje cele życiowe są w Polsce należy złożyć takie zeznanie podatkowe PIT 36 + ZG. Jest to również warunek konieczny by uzyskać zaświadczenie o dochodach z Polski potrzebne w większości przypadków do rozliczenia się w Holandii.

2. ROZŁĄKOWE W HOLANDII lub ULGA NA DZIECKO - całkowity koszt  300 zł
Osoba pracująca w Holandii może się starać o tzw. "Rozłąkowe" - jest to dodatek na współmałżonka/partnera fiskalnego - za okres do 5 lat wstecz !!!
Warunek to wysoki zarobek w Holandii (ok 9000 euro i wzwyż) a dochody Partnera mieszkającego w Polsce najlepiej 0 lub minimalne.
Za rok 2023 przysługuje 3070 Euro (urodzeni przed 1963 r.) lub 0 Euro (urodzeni w i po 1963 r.), ale kwota ta zależna jest od wielkości dochodu oraz innych współczynników. Przy opcji ULGA NA DZIECKO warunek to wiek dziecka nie może przekraczać 12 lat. ( jeżeli chcesz poznać dokładną wysokość skontaktuj się nami, wyliczymy zwrot )

3. ZORGTOESLAG - dodatek zdrowotny - koszt 300 zł.
Jest to dopłata do holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego w kwocie 154 euro miesięcznie ( 236 euro miesięcznie w przypadku małżeństw ). Wysokość zasiłku jest uzależniona od wysokości zarobku.
Wnioski o dodatek za poprzedni rok podatkowy można składać do 1 września aktualnego roku, wnioski za bieżący rok podatkowy wypłacane zaliczkowo miesięcznie można składać w każdej chwili, nawet jeżeli nie zrobisz tego teraz masz czas do 1 września następnego roku. Nie można już składać wniosków za rok 2022 i wcześniejszych.

4. KINDERBIJSLAG - ZASIŁEK RODZINNY  całkowity koszt - 400 zł
Wysokość rodzinnego wypłacana jest kwartalnie
Dzieci do lat 5  :  279 Euro
od 6 do 11 lat :  339 Euro
od 12 do 17 lat: 399 Euro

Żeby otrzymać zasiłek, nie jest wymagane zamieszkanie/stały adres w Holandii.
Można starać się o nadpłatę zasiłku za okres 1 roku wstecz od daty złożenia wniosku.

5. KINDGEBOUDENBUDGET (dodatek do rodzinnego) - koszt 300 zł.
Można otrzymywać średnio około 250 euro miesięcznie. Dokładna wysokość uzależniona jest od dochodu oraz ilości dzieci. Kinderbondenbudget wypłacany jest automatycznie przez Belastingdienst, po tym jak otrzyma informacje z SVB iż został przyznany zasiłek holenderski KINDERBIJSLAG, w przypadku braku wypłaty dodatku, można wnioskować osobiście o dodatek .
Wniosek o dodatek za poprzedni rok podatkowy można składać do 1 września aktualnego roku, wnioski za bieżący rok podatkowy wypłacane zaliczkowo miesięcznie można składać w każdej chwili, nawet jeżeli nie zrobisz tego teraz masz czas do 1 września następnego roku. Nie można już składać wniosków za rok 2022 i wcześniejszych.

Projekt i wykonanie